• 16.
  12.
  Elefterie HV křest

  Elefterie HV křest

  O víkendu 30.11. - 2.12.2012 jsme se na Orlické přehradě setkali s pár podobně postiženými jedinci. Důvodem bylo přivítat a projet nový model lodičky. Přikládám zde článeček, který napsala Míla Vlčková, a fotky které nám poskytl Dušan ,,Mariner´´ Festa.

   

  Elefteria HV - křtiny jaksepatří

  „Bude kosa a hnusně" - tak těmito slovy se s námi Standa loučil v pozvánce na křtiny jeho zbrusu nového přírůstku do seakayakové flotily. Takové pozvánce těžko odolat a podobných šílenců se první prosincový víkend sešla na břehu Orlíku slušná bandička. Standa nás hned při příjezdu uvítal grilovaným lososem, což byla pochoutka převeliká a poté jsme se za svitu svíček a čelovek jali na souši testovat primární a sekundární stabilitu. Večírek se tím rozběhl ve velkým štýlu, lahve kolovaly, struny praskaly a hrad Orlík se na druhém břehu otřásal v základech. Ospalé a zpomalené ráno bylo jen důkazem toho, že jsme v pátek nic nezanedbali.

  Není ale kam spěchat a tak se už kolem poledne všichni shromáždíme na břehu  k oficiální ceremonii.  Následuje krátký projev duchovního otce, pak kmotr Radek velkou Elinku řádně potřísní rumem a vzápětí jako první  nasedá a objíždí slavnostní testovací kolečko. A po něm všichni ostatní a Ela je na roztrhání. Když je řádně zmáčená, tak si jí Standa naloží bagáží a celá partička vyráží směrem Zvíkov. Pod mostem se ještě chvíli zastavíme a pokoušíme se navázat telegrafické spojení s Vítkem, který vyrazil k domovu léčit zákeřný moribundus zvaný rýmička. Těch jedenáct kiláků je ale v prosinci dost vyčerpávající výkon a tak přichází na řadu ještě jedna pauza na sváču, jedna na kafe a proto se není co divit, že v podhradí se ocitáme až za šera. Tábořiště je ale na svém místě a za chvíli už stojí stany, hoří oheň a do dáli se line vůně špekáčků, slaniny a bramborových placek z Ráďovy kuchyně. Večírek plynule navazuje na ten páteční a nic a nikdo na světě nemůže pokazit tu báječnou atmosféru. Pomalu se ale začíná hlásit o slovo únava z vyčerpávajícího dne a tak čilejší kamarádi postupně ukládají ty znavenější mezi stromy a zakládají je kameny.

  Ráno raníčko nám nachystalo namrzlé ornamenty na našich krasavicích a vše zmrzlé na kost. Těžký život seakayakářů, řeklo by se, ale oni si v tom libují a dobře jim tak. Ztuhlé prsty se pádlováním za chvíli zahřejí a hřejivý pocit z parádního víkendu na duši zůstává.

  A tak končím zase slovy pachatele: „Byl to šrumec boží"!

   

  Poznámky pod čarou:

  -          úplně první, kdo se v Elče projel, byl v pátek v noci Dušan

  -          v okolí Orlíku se v prosinci potulují zimní medvědi

  -          zato o sumce tam pádlem nezavadíš

  -          ještě že přehrady nezamrzají tak rychle jako rybníky kolem cesty domů

  -          někteří kamarádi už napsali Ježíškovi, a co vy?

  ela hv křest 1.JPG

  ......a je to téměř po roce tady,............vražebná kombinace - Ráďa a R.U.M

   

  ela hv křest 8.JPG

  Lodí už je na našem trhu velký výběr, každý z nás si snad přijde na své.

   

  ela hv křest 3.JPG

  ela hv křest 10.JPG

  ela hv křest 2.JPG

  Motýl, Jarek a Bubák. Večírek parádně vedou kluci z Napajedel z Moravy.

  ela hv křest 4.JPG

   

  ela hv křest 7.JPG

  Autorka článku - Míla Vlčková

   

  ela hv křest 6.JPG

  Autor fotek (těch pěknejch) Wink- Dušan ,,Mariner´´ Festa

   

  Bando, byl to teda mega mazec. Děkuju!

   

  Článeček od Vítka je na Seakayakeru jukněte tady http://www.seakayaker.cz/clanky-o-paldovani/26-recenze/188-kest-elefterie-hv

  Dále je zprávička u kluků z Hydromagazínu. Je zde http://www.hydromagazin.cz/clanek/801-krest-elefterie-hv/

  Oboum webům děkuju za zveřejnění.

   

Zpět