• 29.
  08.
  Křest Elefterie

  Křest Elefterie

  Elefterie - křest

  Druhý srpnový týden byl pro mou osobu ve znamení rodinné dovolené. Štěstí, ale hlavně kamarádi zase pomohli, a tak jsme měli možnost dovču strávit, a hlavy složit u Vítka (Pindi) a Páji Jindrlů v chaloupce na břehu našeho českého - téměř moře Lipna.

  Na sobotu jedenáctého je svolán křest našeho nejmenšího a nejmladšího přírůstku do rodiny Elefterie, oficielní prezentace ještě neproběhla a tohle byla možnost jak ji řádně přivítat, projet a spláchnout. No, a s kým jiným, než s rodinkou. Vítek, Pája, Lukášek. Radek, Magda, Kája. Markýz, Žandulka a Jeník, Alenka s Honzou. Brčko s Johankou a Jonášem. Káholky atd. Kolem poledního se začínáme sjíždět, okukujeme lodě, povídáme si. Někteří jsme se i rok neviděli, tak je o čem.

  Kolem čtvrté jdeme k vodě, řešíme, jestli Elefterii polijeme Pálavou z petky, nebo budeme za snoby a dáme jí loknout šampaňského. Vyhraje šampaňské, špunt mizí v kopřivách, pěna opláchne palubu a kompasové lůžko, Olinka si z něj glgne. Po hodně rychlém proslovu (v mém podání) ji hodíme na vodu, kde jí projede nejprve kmotra, a po ní následuje Pája, Žandulka, Helenka, Markéta a Renča. Hned na to Elu pořádně protáhne a zmáchá Honza (Vítek už řádil před týdnem). Tím je ceremoniálek tak nějak ukončen.

  Jdeme k chaloupce a večírek se naplno rozbíhá. Markýz mi zachraňuje život a tasí úžasné karbanátky, když zjišťuju, že jsem poněkud podcenil přípravu na večerní grilování. Pravda jsem ve stavu, že nejsem téměř schopen rozdělat oheň. Kolem nás už je spousta nové krve - našich dětí, které večírek parádně okoření. Ani jsem nepostřehl, kdy byl večírek zakončen. Sám se ukládám ke spánku tuším mezi druhou-třetí hodinou ranní, po té co kebulí trefím středovou tyč v Ráďovo teepíčku od Bergansu. Tyč mě nekompromisně posílá směrem na károšku, kde řádně znaven usínám.

   

  krest 1.jpg

  Rodinky se začínají sjíždět.

   

  krest 2.jpg

  Kmotřička Ola a Amálka

   

  krest 3.jpg

  A je ofiko na vodě. Elefterie je opravdu drobná loď.

   

  krest 4.jpg

  Samozřejmě to sekne více Páje.

   

  krest 5.jpg

  Zleva Johanka a Jonáš Brčkovi Smile u vesla Vítek a na zádi Pája.

   

  krest 6.jpg

  Helenka

   

  krest 7.jpg

  Markýz, Janík a Žandulka.

   

  Krest 8.jpg

  Honza ji zmáchal jak se patří.

   

  krest 9.jpg

  Zde autor fotek Honza, tuhle tuším blejskla Helenka. Honzův článek naleznete zde: http://www.seakayaker.cz/clanky-o-paldovani/26-recenze/173-krest-elefterie

  Bando, moc Vám děkuju za podporu, parádní akcičku a mejdlo Laughing . Vítku, Pájo za azyl. Redakci Seakayakeru a Honzovi za zveřejnění. No, a Markýzovi za ty karboše. Doufám, že dostanu možnost, to u nějaké grilovačky vrátit Wink.

   

   

Zpět