• 03.
  08.
  Vesterálky 2012 článeček od Vítka

  Vesterálky 2012 článeček od Vítka

  S Vítkem jsme si prohodili článečky. Na povídání a haldu foteček se těšte na některý ze zimních měsíců. Pokusíme se zajistit prostory a celou akci odprezentovat.

  Vesterály (na výměnu)

  Protože jsem Standu ukecal, aby svoje povídání o Vesterálách, které chtěl zveřejnit na svém webu, věnoval konkurenčním stránkám www.seakayaker.cz, dlužím mu článek na revanš. Tady je:

  Na překrásné souostroví Vesterály, které navazuje na daleko známější Lofoty, jsme vyrazili na začátku června 2012. Složení výpravy bylo: Radim Sládek, Michal Pancíř, Vítek Pinďa Jindrle a Standa Klokočník. Cesta je pořádně dlouhá - je to kolem 3000 km, takže jsme doufali, že nakonec budeme za svoji námahu odměněni. Řekl bych, že odměna nakonec daleko přesáhla všechna naše očekávání.

  Vesterály leží asi 300 km nad polárním kruhem, takže poslední tmu jsme viděli na trajektu do Švédska. A pak následovalo 10 dní plných moře, hor a úžasných zážitků. Kdy se vám poštěstí, že se jeden vypravíte na krátkou procházku do kopce a využijete ji k tomu, aby jste zbytky sněhu zkoulovali kamarády? Pak seběhnete k moři, na bílou písčitou pláž a ve skupině se najde (nejmenovaný) pošuk, který nedbá varování a skočí do moře, aby se trochu vykoupal. Vše korunuje vyplutí na moře někdy v deset v noci, vstříc slunci, které se přímo na sever od vás marně pokouší zapadnout do moře. A moře taky stojí za to. Vlny, které se sem dostaly z nějaké vzdálené bouřky, měly snad 2 metry, ale vzhledem k tomu, že nebyl vítr, nabízely krásné a bezpečné pohoupání.

  Během cesty jsme poznali dva nové kamarády - Benta a jeho přítelkyni a celou dobu našeho putování jsme si byli jistí, že tohle je jedna z nejkrásnějších destinací, kde jsme kdy byli a je nám jasné, že jsme tu nebyli naposledy! Ještě by to chtělo zažít polární záři! Uvidíme, třeba se nám to jednou zadaří.

  Takže Stando - díky za článek, který jsi nám věnoval a hlavně za to, že jsi mě pozval!

  VPJ

   

  Fotky Radima: Zde je tuším něco kolem jedenácté večer,

  W7.jpg

  W8.jpg

  W9.jpg

  Fotky Míša:

  W11.jpg

  Vítek, autor článku, další jeho články naleznete zde a některé vám velmi pomohou: http://kachnakajak.blogspot.cz/ a zde http://www.seakayaker.cz/

  W10.jpg

  W13.jpg

   

  W15.jpg

  a nějakej matroš, Radim

  w1.JPG

  w2.JPG

  w3.JPG

  Míchal Pancíř, mraky krásnejch fotek zde: http://www.michalpancir.unas.cz/

  wi5.JPG

  Na fotce Vítek, po poradě s místními upravujem trasu a máme tak většinu akce vlny a vítr v zádech,

  w6.JPG

  a celá partička - Standa (Jablonec nad Nisou), Radim (Hradec Králové), Vítek (České Budějovice), Míša (Hradec Králové)

  W14.jpg

  Kumpáni díkydíkydíkydíky Wink za akcičku, fotečky, článeček a za každou minutu kterou s váma můžu strávit. Standa

   

Zpět