• 05.
  11.
  Standa Chládek - Arktický festival v Praze

   K Arktickému festivalu. Všechny přednášky Festivalu jsou veřejně přístupné a bezplatné. Konají se na různých místech v Praze dalších městech a kompletní program by měl být na internetu. V následujícím se omezuji jen na dvě moje presentace, které se konají v Českém centru, Rytířská 31, Praha 1, blízko Stavovského divadla (pro ne-pražské zájemce stanice Metra „Můstek“ na linkách A a B).

  Video presentace se jmenuje „Fauna jižního Beringova moře“ a sestává se z fotografií zvířeny a krajiny jižní části Beringova moře, jejichž částí jsou také Aleutské ostrovy. Fotky jsou opatřeny titulky, takže budete ušetřeni mého hlasového doprovodu. Vernisáž presentace se koná na den svátku světového proletariátu, 7.11. v Českém centru v 18. hodin. Program bude běžet na televizním monitoru, spolu s presentací Natl. Geographic fotografa Bjørn Anders Nymoen o špicberských ledovcích po celou dobu Festivalu až do 16.11.

  Moje 30 minutová přednáška je pojmenovaná „Interakce Aleutů a Alutiiqů s Inuity“ a bude pojednávat o vzájemných vztazích hlavně Aleutů s eskymáckými sousedy na Aljašském poloostrově, které skončily totálním vyhubením Inuitů Aglemiut Aleuty. Přednáška se bude konat v Českém centru v pátek 8.11. v 18 hodin. Video-presentace „Fauna jižního Beringova moře“ bude také k vidění. Chtěl bych upozornit na následující presentaci Zdeňka Lyčky, bývalého českého velvyslance v Dánsku a bývalého ředitele Českého centra ve Stockholmu nazvanou „Na lyžích napříč Grónskem“ v 19 hodin na téže lokaci.

  Se srdečnými pozdravy a těším se na naše setkání, Standa Chládek


Zpět