Argó

Argó,

sportovní velmi rychlá loď určená pro středně pokročilé a pokročilé jezdce.

Na našem malém trhu jsou již takovéto podobné lodě v nabídce, nebylo tedy v našem zájmu dělat něco stejného. I naše představa o tom, co od lodi chceme, je odlišná.

Na přání zákazníků jsme se pustili do projektu a snažili se vytvořit velmi rychlou sportovní loď, určenou pro mořské kajakáře, kondiční fitness jízdu, i účastníky některých závodů.

I v našem případě hraje u tohoto modelu prim rychlost. Ale podle našich představ chceme loď opět použitelnou i bez kormidla (kormidlo lze na loď za doplatek nainstalovat), s dobrou směrovou stabilitou, řiditelnou bez námahy náklony, záběry pádla i na boční a zadoboční vítr a vlny - pro případ, že by došlo k poškození kormidla nebo skegu. Nechceme mít na vodě ve vlnách neovladatelné necky (zkuste si to, něco poznáte i za slabého větru).

Keel není úplně rovný, přední rocket (prohyb keelu lodi od jezdce k přídi) je velmi pozvolný a plynule přechází v příď, která není zařízlá kolmo k hladině. Loď je tedy schopna i tvrdšího přistávání v surfu, či nájezdu na silný led bez následného poškození přídě lodi. Mořský kajakář pak má téměř neomezenou možnost k přistání tak jak u tradičních lodí. Odpadává i otravné chytání větviček a větví přídí lodi na klidné hladině.

Paluba je opět vybavena velmi účelně, tak jak u našich ostatních lodí.

Límec a kokpit lodi je upraven pro co největší kontakt jezdce s lodí. Přesto umožňuje rychlé vystoupení z kajaku - jak při přistání v surfu, tak při sebezáchranných technikách.

délka (vodní linka)

568 cm   (550 cm)

šířka

52 cm

přední komora (standart s pedály)

vstup 24 cm, obsah   95 l.

zadní komora

denní komora

vstup - ovál 42/30, obsah 70 l.

vstu 20 cm, obsah 35 l.

příruční komora (mezi koleny)

vstup 15 cm. - obsah 5 l

kokpit standart s pedály
kompletní objem lodi

obsah 170 l.
375 l.